„Przystojny goryl” przyciąga tłumy do zoo w Nagoya

Portret Shabaniego w Higashiyama Zoo

Portret Shabaniego w Higashiyama Zoo

Małpy człekokształtne są uważane za naszych najbliższych zwierzęcych przodków. Nie powinno więc dziwić, że goryl, tak jak każdy mężczyzna, może być przystojny i mieć wokół siebie wianuszek (ludzkich) kobiet, prawda?

W zoo Higashiyama w mieście Nagoya w prefekturze Aichi od zeszłego roku nie maleje popularność goryla o imieniu Shabani. Nie jest on nowym nabytkiem w parku, ponieważ mieszka w nim już od 2007 roku. Pierwsze lata swojego życia spędził w zoo w Holandii, a następnie w australijskim Syndey. Przybył do japońskiego ogrodu zoologicznego, aby zapewnić różnorodność genetyczną gatunku.  Dopiero po kilku latach w japońskim zoo, kiedy osiągnął osiemnaty rok życia, jego popularność wśród żeńskich odwiedzających wzrosła na tyle, że Shabani stał się gwiazdą w gazetach i telewizji w całym kraju.

Trzeba przyznać, że wyróżnia się on na tle swoich małpich współtowarzyszy. Wyjątkowo ludzkie, szlachetne rysy twarzy i bardzo muskularna budowa ciała sprawiają, że został on gwiazdą zoo. „Ikemen gorilla”, czyli „przystojny goryl”, swoimi dramatycznymi pozami i głębokimi spojrzeniami porwał serca odwiedzających. Wokół jego boksu zawsze jest tłoczno, oczywiście z przewagą żeńskiej płci, a jego przystojna twarz ozdabia plakaty promujące nagojski ogród zoologiczny.

Ciężko było przebić się przez tłum i zrobić dobre zdjęcie!

Ciężko było przebić się przez tłum i zrobić dobre zdjęcie!

Reporterowi z naszej redakcji udało się na własne oczy zobaczyć Shabaniego, co nie było łatwe, ze względu na tłumy, które towarzyszyły wszędzie gorylowi i przysłaniały widok. Przyznaje, że rzeczywiście robi wrażenie, nie mniejsze niż umiejętności marketingowe zoo, które sprytnie wykorzystało popularność goryla i dzięki niemu może liczyć na promocję w mediach. A czy Wam również od spojrzenia na twarz Shabaniego miękną kolana?

źródła zdjęć: grapee.jp oraz zbiory własne