Lewitujące Bonsai

Roślina unosząca się w powietrzu? Dlaczego nie! Sekretem lewitującego drzewka Bonsai są naturalnie magnesy umieszczone przez projektantów w odpowiednich miejscach. Trzeba przyznać, że nawet najmniej zainteresowana florystyką osoba odwróci głowę za taką rośliną.

Japońscy producenci zadecydowali, że tradycyjne drzewka Bonsai nie muszą być tylko ładne i oczarowywać swoim wyglądem. Drzewko może też wywoływać efekt „wow” i być ciekawym elementem pomieszczenia. Postanowili dodać do tradycji odrobinę magii.

I tak projektanci z The Hoshinchu stworzyli niezwykły projekt. Składa się on z dolnej części (baza energetyczna) i górnej „pływającej” (nazwana 'Little Star’). Obie części mają w sobie zamontowane magnesy w taki sposób aby 'Little Star’ zdawała się pływać nad bazą. Podstawa naturalnie jest wykonana z Japońskiej porcelany i nie rzadko może być ręcznie zdobiona, na zamówienie również może być ona wykonana z innych materiałów.

Wydawałoby się, że będzie to niezwykle drogie przedsięwzięcie a jednak podstawowy zestaw miałaby kosztować 200 dolarów. (jak na drzewko Bonsai nie jest to wysoka cena). Oczywiście jeżeli to na kimś nie robi wrażenia to na specjalne zamówienie będą realizowane projekty do 10 tys. dolarów. (większe, z pełnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami no i z….możliwością wizyty u producenta) 🙂

W tej chwili to jedynie projekt i firma zbiera fundusze na jego realizację. My natomiast jesteśmy jak najbardziej za i trzymamy kciuki!

99839ae1ebc16b8fa6f4c0ecfdd1a89a_original

źródło:kickstarter.com