Roland Digital Piano Design Awards – sukces Polaka !

Roland Digital Piano Design Awards to konkurs, który po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jego celem było zaprezentowanie wizji cyfrowego fortepianu, przełamującej tradycję i dotychczasowe konwencje. W jury zasiedli eksperci z Roland Corporation, którzy projekty pianin przyszłości ocenili według takich kryteriów, jak m.in.: nowość i oryginalność, wysoka estetyka i elegancja.

Do konkursu zgłoszono 128 projektów z całego świata. Konkurs był otwarty dla wszystkich projektantów i studentów wzornictwa z całego świata.

Jurorzy zachwyceni poziomem tegorocznych prac postanowili przyznać aż 5 wyróżnień w kategorii Incentive Award. Dzięki temu jednym z laureatów został Polak Tomasz Miłosz, absolwent łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, za swój projekt “Space Classica”.

Serdecznie Gratulujemy sukcesu!

* Roland to jedna z najbardziej ekskluzywnych japońskich firm, która od 1972 roku produkuje elektroniczne instrumenty, sprzęt oraz oprogramowanie. Od początku jej głównym celem było tworzenie najwyższej klasy pianin. Roland bardzo szybko stał się przodującym producentem innowacyjnych pianin.

 

 

 

źródło: audiolifestyle.pl