Bosozoku 暴走族, czyli tuning po japońsku

W dzisiejszym artykule kilka informacji dla fanów czterech kółek. Ponieważ na świecie istnieje kilka szczególnych rodzajów modyfikacji samochodów (m.in. german style) dziś przedstawimy jedną z nich – japońską. Zaczniemy jednak od bosozoku, czyli skąd wziął się pomysł na „japoński” tuning.

Bosozoku (jap. 暴走族)- to japońska subkultura związana z gangami motocyklowymi. Ich członkowie modyfikują swoje jednoślady poprzez usuwanie tłumików i dodawanie nietypowych elementów nadwozia. Po pewnym czasie subkultura ta objęła też właścicieli samochodów, a efektem są najdziwniej stuningowane auta na świecie.

Właściciele-fanatycy samochodów częściej korzystają z modyfikacji typu Japan Style (Jap-Style) bądź Japan Vip Style. Japan-Style to nieco bardziej delikatniejsza forma tuningu. Takie samochody są już dopuszczone do ruchu i posiadają pełna homologację w przeciwieństwie do bosozoku. Zrobione ze smakiem, oryginalne i z klasą. Są ludzie, którzy uważają to za coś niedorzecznego, ale są też tacy, którzy marzą o takim aucie.

Bosozoku ( motory )

moto

 

Bosozoku ( samochody )

bosozoku 2 bosozoku

 

Japan-Style / Vip Style Japan

japan style

 

 

 

źródło: bosozokustyle.com , stancenation.com, stanceworks.com