Tokijski Legoland

W jednej z nadmorskich dzielnic Tokio znajduje się Legoland Discovery Center, mini park rozrywki zbudowany z milionów klocków lego, znanych dzieciom na całym świecie. Tokijski park Lego otwarto w 2012 roku jako część marketingowych działań marki Lego w Japonii. Plastikowe klocki zostały wprowadzone na japoński rynek ponad 50 lat temu i od tamtego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Oprócz japońskiego Legolandu istnieje jeszcze 10 takich parków rozrywki na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

W tokijskim Discovery Center zbudowano z drobnymi szczegółami replikę miasta z ponad 1,5 mln klocków lego. Odtworzono charakterystyczne miejsca, arenę sumo, a nawet znane świątynie, jak np. Sensō-ji. Park Lego posiada również kino 4D, a jedną z ostatnich atrakcji jest miejsce do zabaw w ninja, gdzie dzieci mogą ćwiczyć akrobacje i unikać laserów.

Całym Legolandem opiekuje się jeden Mistrz Budownictwa, którego zadaniem jest stworzenie jak najciekawszych obiektów z klocków lego. Trzeba przyznać, że jego praca jest jedną z najprzyjemniejszych na świecie.

legoland

Źródło: www.japantoday.com
Źródło zdjęć: www.savvytokyo.com