Warsaw Festiwal Cosplay Taikai (15.02.2014)

 

15 lutego 2014 roku w Warszawie odbyła się druga edycja Festiwalu Kultury Japońskiej Warsaw Cosplay Taikai. Organizacją festiwalu zajęła się Ambasada Japońska w Polsce, Stowarzyszenie Animatsuri oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych.

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem Festiwalu był konkurs strojów- cosplay. Czym jest cosplay? Jest dobrą zabawą polegającą na przebieraniu się za postaci z japońskiej mangi, anime lub gier.

Istnieje jeden podstawowy warunek udziału w konkursie cosplay- stroje muszą być wykonane własnoręcznie! Przy tym nie mogą być to stroje, które były już nagradzane lub wyróżniane na innych konkursach cosplayowych. W tym roku konkurs wygrali:

1. Tsuciek jako Lucca (Chrono Trigger)

2. Najro jako Shishigami (Mononoke Hime)

3. AH-u jako Lady Oscar (Róża Wersalu)

Oprócz konkursu cosplay na Festiwalu  odbyły się również konkursy tj. Animcowe Kalambury, Anime Music Concept (rozpoznawanie ścieżek dźwiękowych z anime), Benrontaikai (konkurs krasomówczy języka japońskiego), czy konkurs wiedzy o seiyu (ścieżka dialogowa). Oprócz konkursów można było skorzystać z licznych warsztatów, pokazów i prelekcji.