Amerykański Ninja

Nie – nie będziemy mówić o filmie z lat ’80. Przedstawię Wam dzisiaj pana John’a Jandernoa, który w Nagoi robi karierę jako ninja.

Firma Tokugawa Ieyasu and Hattori Hanzo Ninja Corps, została założona w 2015, by promować prefekturę Aichi. Ich głównym zajęciem są przedstawienia, wystawiane co tydzień w Zamku Nagoya. Firma ta w tym roku rozpoczęła rekrutację, by znaleźć nowego członka grupy.

Fragment występu

Do rywalizacji stanęło dwudziestu chętnych, zarówno z Japonii jak i z zagranicy. Pod uwagę brane były doświadczenie w występach akrobatycznych i sporcie, zainteresowanie ninja oraz poziom znajomości japońskiego.

Miejsce w zespole przypadło 26-letniemu Johnowi Patrickowi Jandernoa, pochodzącemu z Michigan, w Stanach Zjednoczonych.

John Patrick Jandernoa

John uczył się tańca już od gimnazjum. Przez wiele lat występował w musicalach i innych przestawieniach tanecznych. Jest też wielkim fanem ninja, których podziwia od dzieciństwa. Tuż po ukończeniu studiów, wyjechał do Japonii, gdzie uczył się języka oraz dopracowywał swoje umiejętności taneczne i akrobatyczne, by dostać wymarzoną pracę jako ninja.

Sam John przyznaje, że ma jeszcze wiele do nauczenia się, ale z racji tego, że w ich występach oprócz walk sceniczych wiele jest z elementów tańca, w treningach bardzo pomaga mu doświadczenie jako tancerz.

Źródła: www.japantimes.co.jp www.apnews.com http://www.asahi.com