Sara Takanashi z rekordowym 54. zwycięstwem Pucharu Świata

W sobotę i niedzielę w niemieckim Oberstdorfie odbył się kolejny indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

21-letnia Sara Takanashi w pierwszym skoku osiągnęła 99m, a w drugim 102,5m, co dało jej 250,4 punktów i najwyższe miejsce na podium w konkursie.

Japonka zdobywa medale w zawodach Pucharu Świata od kiedy skończyła 15 lat. W każdym konkursie, w którym brała udział, stawała co najmniej na trzecim miejscu podium lub wyżej.

Sara Takanashi

Sobotnie zwycięstwo dało mieszkance Hokkaido tytuł rekordzistki w ilości wygranych konkursów o Puchar Świata w skokach narciarskich. OD tego roku ma na swoim koncie również brązowy medal olimpijski, który zdobyła na zimowych igrzyskach w PyongChangu.

W klasyfikacji końcowej całej serii konkursów Pucharu Świata pierwsze miejsce, czyli Kryształową Kulę, zdobyła norweżka Marien Lundby. Sara Takanashi, podobnie jak we wszystkich poprzednich konkursach, stanęła na podium, a dokładniej na trzecim miejscu.

źrodło zdjęć: sankei.com