Dlaczego warto zamieszkać w Tokio?

Przeprowadzka do Japonii jest bliżej w zasięgu Polaków niż kiedykolwiek. Jeśli nie ma się ukończonych 30 lat i poświęci się nieco czasu na naukę podstaw japońskiego i odłożenie pieniędzy, jest szansa na roczny wyjazd do pracy w Japonii dzięki wizie „zwiedzaj i pracuj„. Niektórzy na swój pobyt wybierają mniejsze miasteczka, inni zaś marzą o zamieszkaniu w metropolii Tokio. Dziś przedstawimy Wam kilka powodów, dla których warto rozważyć zamieszkanie własnie w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni!

 1. Miasto, które nigdy nie śpi
  W Tokio o każdej porze dnia i nocy tętni życie. W innych krajach sklepy czy restauracje bywają zamykane w ciągu dnia, jednak w stolicy Japonii zawsze można znaleźć miejsce, aby zjeść lub zrobić drobne zakupy, nawet nad ranem.
 2. Różnorodność
  W tym ogromnym mieście jest tak wiele barów i restauracji, że nawet gdybyśmy codziennie postanowili odwiedzać inny, nie starczyłoby nam czasu na zobaczenie każdego. To świetna opcja dla tych, którzy nie lubią rutyny i lubią codziennie spróbować czegoś innego.

  Tokijskie Yurakucho

 3. Bezpieczeństwo
  Tokio przoduje w wielu niezależnych rankingach jako najbezpieczniejsze miasto na świecie. Owszem, kradzieże czy napady mogą się zdarzać, jednak o wiele rzadziej niż w innych krajach, gdzie szczególnie obcokrajowcy są narażeni na tego typu niebezpieczeństwa. Nawet gdy zgubimy coś wartościowego, jest spora szansa, że znalazca odniesie naszą zgubę do pobliskiego biura rzeczy znalezionych lub w inny sposób postara się nam ją zwrócić.
 4. Świetna komunikacja
  Nie chodzi tylko o świetnie połączenia kolejowe czy autobusowe do innych miast w Japonii. Komunikacja miejska, w szczególności metro czy pociągi miejskie, działają w tak sprawny sposób, że wielu tokijczyków zrezygnowało z samochodu na rzecz dojeżdżania do pracy transportem publicznym.

  Wnętrze tokijskiego metra

 5. Baza wypadowa do innych miejsc turystycznych
  W okolicy Tokio znajduje się miasteczko Kamakura, słynące z największego posągu Buddy oraz licznych świątyń. Dla fanów bardziej współczesnych miejsc polecić można Yokohamę czy nawet Tokyo Disneyland.
 6. Liczne tereny zielone
  Słynny park Ueno, najbardziej oblegany przez Japończyków szczególnie wiosną gdy kwitną drzewa wiśni (sakura), to tylko jedno z wielu miejsc w tej ogromnej aglomeracji, gdzie można wypocząć na łonie natury.

Jak widać, nawet osoby ceniące sobie spokój czy bliskość natury mogą znaleźć w Tokio coś dla siebie. Duże miasta mają zarówno plusy, jak i minusy, jednak dla osób chcących poczuć prawdziwy zgiełk japońskiego miasta, szczerze polecamy Tokio.

źródła zdjęć: grosvenor.com, greenandturquoise.com, tourradar.com