Muzeum z Chińsko-Japońską historią kanji

Czy zastanawiała was kiedyś historia kanji, to jak powstały? Jeśli tak to kluczowym miejscem, które powinniście odwiedzić. W Taito, Tokio znajduje się muzeum kaligrafii. W zbiorach muzeum znajdziemy 12 eksponatów, które zostały zakwalifikowane jako 重要文化財 (jūyō bunkazai, Important Cultural Property) oraz 5 eksponatów zakwalifikowanych jako zabytki sztuki.

Niesamowitą kolekcję zawdzięczamy Panu Fusetsu Nakamurze który żył w latach 1866-1943 a który 40 lat swojego życia poświęcił na poszukiwania eksponatów. W 1936 otworzył on muzeum. Przez następne 60 lat o muzeum dbała rodzina Nakamura. W 1995 cała kolekcja została podarowana miastu Taito. W roku 2000 roku miasto otwarło na nowo muzeum dla zwiedzających pod nazwą Muzeum kaligrafii dzielnicy Taito w Tokio.

Calligraphy Museum at | Art & Culture Information in Taito City

W muzeum znajdziemy eksponaty prezentujące historyczne Japońskie oraz Chińskie zapisy. Całe zbiory liczą sobie około 16 tys. dzieł sztuki. Wśród nich znajdziemy kości oraz muszelki z zapisanymi na nich znakami z okresu Yin (Chiński okres od 907 do 960).

Opłata za wejście to 500 yen dla dorosłego i 250 yen dla dzieci w wieku szkolnym. Muzeum jest czynne od godziny 9:30 do godziny 16:30 z wyłączeniem poniedziałków.

Strona muzeum: http://www.taitocity.net/zaidan/shodou/