Nowy park rozrywki w Tokio

W 2019 roku 31,882,100 osób odwiedziło Japonię. Samo Tokio w 2018 roku zwiedziło ok. 14 mln turystów. Jako jedna z największych metropolii na świecie Tokio może pochwalić się niezliczonymi atrakcjami. Ostatnimi czasy dochodzą pogłoski o kolejnej atrakcji, która znajdować się ma w Tokio na terenie parku Toshimaen.

Obecnie w Japonii znajduje się już jeden park rozrywki poświęcony uniwersum Harry’ego Potter’a. The Wizarding World of Harry Potter ™, o którym mowa, znajduje się w Osace. Park ten otwarty został w roku 2014 i cieszy się ogromną popularnością. Nie dziwne więc, że powstają plany na stworzenie jego Tokijskiego odpowiednika.

Z dostępnych informacji wynika, że Park otwarty zostałby w roku 2023. Jak na razie prowadzone są negocjacje pomiędzy właścicielem parku Toshimaen, Seibu a przedstawicielem Warner Bros. Entertainment. Burmistrz Tokio Yuriko Koike przekazała reporterom, że: „negocjacje cały czas trwają”. Nie udzieliła jednak, więcej informacji.

Park Toshimaen jest parkiem historycznym. Otwarty został w roku 1926. Jest bardzo dobrze znanym parkiem rozrywki w Japonii. Informacja o jego zamknięciu była przykrym newsem dla wielu Japończyków, którzy wiążą swoje dzieciństwo z tym miejscem. W parku Toshimaen jako pierwszym na świecie w 1965 roku otwarta została rzeka w basenie. Teraz park ma ustąpić miejsca w większości parkowi rozrywki, a w części także parkowi publicznemu, który mógłby służyć jako miejsce schronienia w przypadku zagrożenia.

Czy historyczny park rozrywki Toshimaen zostanie zamknięty na rzecz tego nowego, pełnego wrażeń parku wzorowanego światem Harrego Pottera? Od zawsze Tokio było dla Polaków miejscem magicznym – teraz stanie się magicznym podwójnie 😉 !

Znalezione obrazy dla zapytania: toshimaen

zdj z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Toshimaen_Hydro-police.jpg , https://www.usj.co.jp/e/attraction/att_detail/the-wizarding-world-of-harry-potter.html