Nurkowanie w Japonii – Półwysep Izu 伊豆半島

Japonia to świetne miejsce do nurkowania. Posiada 34,000 kilometrów linii brzegowej i ponad dwa tysiące miejsc, gdzie możesz nurkować. Co więcej, większość najlepszych miejsc do nurkowania znajduje się niedaleko od Tokio.

Jednym z takich miejsc jest Półwysep Izu (jap. 伊豆半島 Izu Hantō) w prefekturze Shizuoka, położony ok. 170 kilometrów od Tokio. Jest to piękny, górzysty region, gdzie spotykają się prądy północny i południowy, niosąc ze sobą zarówno ryby tropikalne jak i zimnowodne. Jednak największą atrakcją tego miejsca nie są wcale koralowce. a możliwość nurkowania w jaskiniach i pomiędzy wrakami znajdującymi się na dnie.

Najpopularniejszą na półwyspie plażą do nurkowania wśród turystów jest plaża Hirozo (jap. Hirozohama ヒリゾ浜 ). Nie można się do niej dostać innym środkiem transportu niż łódką, jednak nie jest to problem, ponieważ w sezonie kursują one od 8:30 do 16:30.

Sezon na nurkowanie trwa od lipca do listopada (temperatura wody wynosi wtedy około 26 stopni). W okresie zimowym, gdy woda ma 15 stopni, na półwyspie panuje o wiele mniejszy tłok, dlatego jesień jest doskonałą porą na tego typu wyprawy.

Jeśli jesteś zaawansowanym nurkiem i masz co najmniej dwa dni wolnego czasu, koniecznie zanurkuj w wodach wokół  wyspy Mikimoto (jap. 神子元島 Mikimotojima). Jest to wyspa oddalona o 9 kilometrów od południowego krańca Półwyspu Izu. Nurkowanie tam to spore wyzwanie ze względu na wysokie fale i silny prąd morski. Jest to również najlepsze miejsce do zaobserwowania dużych ryb takich jak tuńczyki czy nawet rekiny.

Scuba-Diving-and-Sharks

 

 

źródło zdjęć: nakagi.jp, incredipedia.info, trisec.co.jp