Przeklęte miecze wspaniałego kowala

Pochodzenie kowala i informacje o nim owiane są tajemnicą. Nikt nie jest do końca pewny kto był nauczycielem tego kowala ani skąd konkretnie pochodził. Jedna z teorii zakłada, że był uczniem kowala o imieniu Masamune i żył okresie Muromachi czyli gdzieś pod koniec XVI w.

Pomimo braku konkretnych informacji o przeszłości kowala zdobył on ogólna sławą dzięki niezwykłym mieczom jakie stworzył. Wszyscy twórcy mieczy w Japonii znani byli ze swojego poświęcenia dla pracy. Miecze były czymś dla czego ci artyści poświęcali godziny pracy. Muramasa, o którym jest ten artykuł zasłynął z bycia szalonym i nieobliczalnym. Podobno całe to szaleństwo przeniósł na swoje miecze, które przez swoją ogromną aurę wpływały na swoich użytkowników. Miecze Muramasy uznawane były za przeklęte i podobno posuwały ludzi do morderstw.

小畑?✨村正ちゃん大好き? on Twitter: "東京国立博物館所蔵 勢州村正 銘 勢州桑名住村正 本当にガッツリたなご腹だ……!村正だ~~~~~~?‼‼…  "
Miecz wykonany przez Muramase (nazwa miecza: 勢州桑名住村正), który znajduje się w Narodowym Muzeum w Tokio.

Taką złą sławę mogły zyskać tylko dzięki temu, że na początku miecze widziane były za niesamowite. Najwyżsi rangą samurajowie byli wielce zadowoleni z posiadania mieczy Muramase. Miecze te były szczególnie popularne wśród stronników szoguna Tokugawy Ieyasu. Dobre czasy chwały nie trwały jednak długo. Poprzez serie wydarzeń jaka przytrafiła się klanowi Tokugawa mieczom nadano demoniczne właściwości. Najpierw dziadek szoguna Matsudaira Kiyoyasu został zamordowany przez swojego wasala mieczem Muramasy. Później ojciec szoguna Matsudaira Hirotada został zadźgany przez podobne ostrze. Pierwszy syn szoguna Matsudaira Nobuyasu został pozbawiony głowy w akcie seppuku przez miecz kowala. Po tych wydarzeniach szogun tak bardzo bał się mieczy, że zabronił komukolwiek posiadanie dzieł Muramasy. Pewien urzednik o imieniu Takanak Ume został skazany na śmierć po tym jak wyszło na jaw że posiada 24 miecze kowala.

*zdjęcie główne nie przedstawia mieczu Muramasy