Wyborna forma japońskich skoczków

To już 26 edycja Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Jedenaście konkursów rozegranych zostanie między 20 lipca 2019 a 5 października 2019. W dziewięciu rozegranych do tej pory konkursach Polacy pokazują bardzo dobrą formę, Japończycy – jeszcze lepszą.

Otwierający rywalizację turniej drużynowy w Wiśle nie zapowiadał niespodzianki ze strony japońskiej reprezentacji, która zakończyła zawody na 5 miejscu. W szczególności nie popisał się Yukiya Satō – po dwóch miernych skokach zanotował wynik 237 punktów, dając najniższy wkład w końcowe osiągnięcie swojej drużyny.

Jednak w miarę rozkręcania się zawodów rozpędu nabrali również Japończycy, by w kolejnym konkursie drużynowym – 17 sierpnia w Zakopanem – zająć pierwsze miejsce na podium, wyprzedzając silnie reprezentowaną ekipę z Polski.

Ostatni piątek i sobota upłynęły pod znakiem całkowitej dominacji reprezentantów Japonii, podczas turniejów nocnych w Hakubie. W obu konkursach przywłaszczyli sobie wszystkie trzy miejsca na podium, przy czym dwa razy wygrał Ryōyū Kobayashi, doskonale otwierając swóją tegoroczną przygodę z Letnim Grand Prix.

Po tak znakomitych występach reprezentacja Japonii zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, zaś liderem klasyfikacji generalnej jest Yukiya Satō, którego forma rośnie z każdą chwilą.

Źródło zdjęcia: www.fis-ski.com