Zwiedź region Hokkaido autobusem!

Hokkaido nie jest może najpopularniejszym regionem w Japonii jeśli chodzi o turystykę, jednak lokalni mieszkańcy i firmy robią wszystko, aby odwiedzających było coraz więcej.

Dwie firmy oferujące przejazdy po miastach i wioskach w regionie Tokachi, dodały do swojej oferty specjalne bilety na nielimitowane przejazdy skierowane do zagranicznych turystów. Dzięki temu będą mogli odwiedzić na jednym bilecie atrakcje turystyczne w 19 miastach i miasteczkach. Przykładowo:

  • Banei Keiba w Obihiro – wyjątkowe wyścigi konne na saniach (wózkach), z których każdy ważą tonę, a do pokonania jest 200 metrów. Na miejscu znajduje się również mini-zoo, gdzie można nakarmić króliki i konie, oraz muzeum wyścigów.

Banei Keiba

  • Tokachigawa Onsen w Otofuke

Tokachigawa Onsen

Bilety można kupić na lotnisku Tokachi-Obihiro oraz na terminalu autobusowym stacji Obihiro Hokkaido Railway. Do wyboru mamy opcję 3 dniową kosztującą 17,400 jen, 5 dniową w cenie 23,480 jen i 7 dniową w cenie 25,710 jen.Podczas trwania biletów możemy bez ograniczeń poruszać się pociągami lini Hokkaido Railway. Dostępna jest też opcja „flexible”, dostępne mamy w niej 4 dni przejazdu. Dni nie muszą po sobie następować tak więc jest to dobra opcja jeśli chcemy jeden dzień bądź dwa zostać w jednej części wyspy. Cena flexible 4 dni to 23,480 jednów.

źródła zdjęć: sp.mainichi.jp, japantraveleronline.com, uu-hokkaido.com