Popularne samochody w Japonii w roku 2020

Japończycy są bardzo przywiązani do swoich rodzimych, sprawdzonych marek samochodowych. Liderami japońskiego rynku sprzedaży samochodów w dalszym ciągu pozostają firmy Toyota i Honda pomimo, iż ta pierwsza odnotowała 9% spadek sprzedaży. Poniższy ranking przedstawia sprzedaż japońskich marek samochodów na wyspach w marcu każdego wymienionego roku. Oprócz marki Daihatsu sprzedaż samochodów zmalała w marcu 2020 względem marca roku 2019.  Najwiekszą stratę odnotowała marka Honda, o 22,95 osób kupiło samochody w porównaniu do poprzedniego roku.

Marka samochodu2020Zmiana20192018
Ogółem747,841-10,5836,023853,736
1Toyota356,643-3,07367,954364,354
2Honda87,080-22,95113,031114,790
3Nissan74,145-32,5109,847125,124
4Mazda48,229-2,6449,54154,434
5Suzuki34,404-10,8638,59634,886
6Subaru30,992-0,3231,09336,923
7Daihatsu21,64355,1113,9537,996
8Lexus14,766-22,8119,13020,388
9Mitsubishi10,933-32,7116,24816,435
10Pozostałe69,006-9,9476,63078,406

Jeżeli chodzi o sprzedaż konkretnych modeli samochodów w Lutym 2020 roku, ranking prezentuje się następująco:

ProducentModelII 2020
1ToyotaRise9,979
2NissanNote9,913
3ToyotaCorolla9,898
4NissanSerena8,647
5ToyotaAqua8,433
6ToyotaSienta8,266
7HondaFit8,221
8ToyotaRumi7,682
9ToyotaPrius7,518
10HondaFried7,320

Źródło: JADA