RoBoHon – osobisty asystent mini-robot

 

Wygląda jak zabawka, mówi jak robot, tańczy i śpiewa, ale jego głównym zadaniem jest odbieranie twoich telefonów i wysyłanie email. Poznajcie RoBoHon – pierwszego humanoidalnego smartfona-robota.

19.5-centymetrowy robot stworzony przez japońska firmę Sharp jest do kupienia od końca maja 2016 r.

Działa dokładnie tak jak smartfon – ma kamerę, automatyczną sekretarkę, smsy i aplikacje. Może jednak tez zostać czyimś osobistym asystentem, który za pomocą sztucznej inteligencji porozumiewa się z innymi. Rano powie „dzień dobry” (a raczej „ohayou gozaimasu”), przypomni o nadchodzących połączeniach i nawet powie, że da z siebie wszystko, kiedy otrzyma polecenie.

Wysyłanie smsów również jest prostsze. Użytkownik po prostu mówi na głos wiadomość, którą chce wysłać, a także kto ma być jej adresatem, a następnie wydaje polecenie RoBoHon, aby ją wysłać.  Następnie RoBoHon powiadamia, że zadanie zostało wykonane, a gdy zostanie pochwalony, uniesie z radości ręce do góry.

RoBoHon potrafi również zamienić się w mini projektor i wyświetlać filmy, zdjęcia i mapy, a także rozpoznawać twarze ludzi, którzy korzystają z jego kamery i zwracać się do nich po imieniu. Poza tym tańczy, śpiewa i odtwarza muzykę. Cena takiego towarzysza wynosi 198,000 jenów (około 7100zł).

 

źródło: japantoday.com