Chihira Junco 地平ジュンこ – android pracujący

Japonia uchodzi za kraj przyszłości, gdzie niektóre zawody zostają zastąpione przez maszyny. Jeśli chcecie zobaczyć, jak ta teoria ma się w rzeczywistości, warto udać się do centrum handlowego Aqua City  w Tokio, niedaleko parku Odaiba Kaihin. Na trzecim piętrze w punkcie informacji pracuje kobiecy android o imieniu Chihira Junco 地平ジュンこ.

Ten niezwykły robot o ludzkim wyglądzie jest dziełem słynnej japońskiej firmy produkującej elektronikę i mówi płynnie w trzech językach: japońskim, chińskim i angielskim z brytyjskim akcentem. Ma wiecznie 26 lat i mierzy 165 cm wzrostu. Udziela turystom rad na temat atrakcji w okolicy. Podczas mówienia zmienia się jej wyraz twarzy oraz wykonuje gesty rękoma, zupełnie jak prawdziwa osoba.

Interakcja z Junco jest możliwa dzięki specjalnemu panelowi z ikonami. Z opcji można wybrać informacje na temat transportu publicznego, atrakcji turystycznych czy restauracji. W przyszłości twórcy informacyjnego androida mają nadzieję ulepszyć swoje dzieło do 2017 roku, dzięki czemu Junco będzie mogła bezpośrednio odpowiadać na pytania gości. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda interakcja z Junco, w sieci można znaleźć wiele filmików.

android32

 

źródła zdjęć: japantoday.com, toshiba.co.jp, rocketnews24.com