Hitachi Seaside Park

Jest jednym z najpiękniejszych parków kwiatowych w Japonii. Znajduje się w mieście Hitachinaka w prefekturze Ibaraki, w pobliżu Ajigaura Beach. Zajmuje powierzchnię 3,5 ha. Park Hitachi zapewnia w każdym sezonie zupełnie inny krajobraz, którego stałym punktem są kwiaty rosnące na wzgórzu „Miharashi no Oka”. Dlatego też, jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, którzy planują wycieczki do tego miejsca przez cały rok. Ten cudowny park jest szczególnie znany z niebieskich porcelanek (nemophilas). Są to roczne kwiaty, o przejrzystych niebieskich płatkach, kwitnące wiosną na przełomie kwietnia i maja. W tym czasie zakwita ok. 4,5 miliona porcelanek, przypominających wielki błękitny dywan rozciągnięty po całym wzgórzu. Okres kwitnienia nazywany jest „Nemophilia Harmonia” i przyciąga wielu turystów.

Oprócz porcelanek w parku zakwita ok. miliona żonkili na przełomie marca i kwietnia, ponad 170 odmian tulipanów i wielu innych kwiatów. W nadchodzącym sezonie, na przełomie września i października wszyscy odwiedzający park Hitachi będą mogli cieszyć się widokiem czerwonych mietelników (kochia scoparia) oraz różowych kosmosów. Według wielu miłośników przyrody jest to najpiękniejszy jesienny krajobraz.

W parku znajdziemy również zaprojektowane ze szczególnym pietyzmem ogrody, lasy, ścieżki rowerowe, a także niewielki park rozrywki. Warto również dodać, że na terenie Hitachi Seaside Park odbywa się każdego roku w sierpniu, Rock in Japan Festival.

nemophila

Źródło zdjęć: hitachikaihin.go.jp