Japońscy aktorzy na zachodzie – cz. II Rinko Kikuchi

Rinko Kikuchi urodziła się 6 stycznia 1981 roku w miasteczku Hadano niedaleko Tokio. Już w wieku 15 lat rozpoczęła swoją karierę w modelingu.

Swój filmowy debiut miała w filmie Ikitai (1999). Z czasem jej kariera zaczęła nabierać tempa – grywała w rodzimych filmach i serialach, jednak największy przełom w jej karierze miał nastąpić w 2006 roku. Wtedy to Rinko Kikuchi dała się poznać szerszej publiczności w filmie Alejandro González Iñárritu Babel. Zagrałą w tam głuchoniemą nastolatkę – Chieko Watayę, która nie potrafi poradzić sobie z uczuciami po stracie zmarłej samobójczą śmiercią matki. Specjalnie do tej roli Kikuchi nauczyła się języka migowego. Za rolę Chieko została nominowana do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

Plakat filmu Babel (2006)

Dwa lata później wystąpiła w kolejnym amerykańskim filmie Niesmowici bracia Bloom (2008). Ponadto możemy ją oglądać w kasowych produkcjach Hollywood takich jak 47 roninów (2013) oraz Pacific Rim (2013) i Pacific Rim: Rebelia (2018).

Mimo, że po sieci krążą wieści, że Rinko Kikuchi nie jest doceniana w rodzimym show biznesie, my życzymy jej wszystkiego dobrego – najlepszych ról zarówno krajowych jak i zagranicznych, gdyż, bez wątpienia, jest ona niesamowicie zdolną aktorką.

źródła zdjęć: www.thefashionspot.com www.amazon.com