Ostatni festiwal na targu rybnym Tsukiji 3 maja

3 maja odbędzie się ostatni festiwal na targu rybnym Tsukiji w jego obecnej lokalizacji w dzielnicy Chuo w Tokio. Będzie to ostatnie tego typu wydarzenie przed przeniesieniem targu w nową lokalizację, która jest planowana pod koniec tego roku w rejonie Toyosu dzielnicy Koto.

Wydarzenie będzie zorganizowane przez zarząd składający się ze hurtowych i pośrednich handlarzy ryb i  świeżych produktów. Będzie można nabyć takie owoce morza jak tuńczyka, przegrzebki czy mule, a także spróbować świeżo upieczonych rybnych dań prosto z grilla.

Na festiwalu wystawi swoje specjały aż 27 prefektur, w tym Tokio. Odbędzie się przedstawienie komediowe rakugo, poprowadzone przez słynnego komika Hayashiya Shozo IX, doskonale zaznajomionego z kulturą żywieniową Tokio. Zostanie wystawiona też specjalna tablica, na której pracownicy targu będą mogli wyrazić swoje uczucia i przemyślenia na temat Tsukiji.

Jest to już piąta edycja festiwalu targu rybnego Tsukiji. Pierwszy odbył się w 1997 roku, a w ostatnim, w 2014 roku, wzięło udział aż 10,000 osób.

Chuo Gyorui, przewodniczący zarządu festiwalu, powiedział, że chcieliby, aby festiwal był formą wyrażenia wdzięczności dla Tsukiji i powiedzienia 'dziękuję'”.

Część dochodów z festiwalu zostanie przekazana na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Kumamoto.

 

źródło: the-japan-news.com