Zimowe iluminacje Nabana no Sato なばなの里

Ogród botaniczny pod gołym niebem w okresie zimowym nie budzi wielkiego zainteresowania. Wystarczy jednak ozdobić go milionami lampek zasilanych energią słoneczną i mamy najgorętszą japońską atrakcję tej zimy!

podświetlona droga


Nabana-no Sato (なばなの里) na wyspie Nagashima w prefekturze Mie to część resortu wypoczynkowego Nagashima Onsen. Turyści przyjeżdżają tu, by wykąpać się w gorących źródłach (po japońsku onsen), odpocząć w SPA czy spędzić czas w aquaparku. Do kompleksu należy też ogród botaniczny, który każdej zimy zmienia się nie do poznania. 

Przez większą część roku miejsce to słynie ze swoich kwiecistych ogrodów. Zimą jednak parki zostają podświetlone 7 milionami żarówek, tworząc niezwykle imponujące iluminacje. Żarówki mają kształt kwiatów i spacer wśród tych świetlistych pól tworzy bajeczną wręcz atmosferę. Dodatkowo możemy przeżyć spacer w dwóch niezwykłych świetlistych tunelach i podziwiać iluminację ze specjalnej platformy, skonstruowanej na świecącej górze Fuji.

tunel ze światełek

Zimowa iluminacja Nabana-no Sato jest czynna aż przez 4 miesiące, od 20 października do 6 maja. Jest to jedna z największych iluminacji w całej Japonii. Bilet wstępu kosztuje 2,300 jenów, czyli około 90zł, jednak niemal połowę tej kwoty dostajemy do wykorzystania w formie kuponu w miejscowych straganach z jedzeniem.

Jeśli jesteście w tej części Japonii i brakuje Wam świątecznej atmosfery, polecamy spacer wśród milionów lampek.

świecący krajobraz z górą Fuji